BIG LITTLE LIES kalp BEN

İzlediğim en ama en keyifli diziler listesinde ilk beşte olabilecek bu diziye tanıştırmak istiyorum sizi.

Avustralyalı yazar Liane Moriary’nin aynı adlı çok satan romanından uyarlanan Big Little Lies en başta hepsinin anne olması vurgulanan dışarıdan mükemmel hayatlar yaşadığı sanılan 3 kadının bir cinayet ile yollarının kesişmesi üzerine şahane bir görsel sunuyor bizlere.

7. bölümde dizi final yapıyor ve bu sizi biraz şoka sokabilir. Kesinlikle çok kısa ve daha fazla izlemek istemeniz çok normal.

Diziyi kadrosu kesinlikle çok iyi bununla igili bişey söylenemez zira Holywood’un en güzel kadınları diyebileceklerimizi kadroya dahil etmişler. Öyküsü çok tatlı hafif gizemli (benim en başta bu gizemle ilgili bir fikrim vardı ve haklı çıktımJ) ve o evler…

Aman Allah’ım o evlerle ilgili bir hafta kadar konuştum sanırım. Keşke herkesin böyle evlerde oturabilme şansı olsaydı eminim hayatlarımız çok farklı olurdu. O manzaralara bakıp da gerginlik falan kalması imkansızdır diye düşünüyorum.

Ve belki de bazen dizinin önüne geçen müthiş soundtracklerden bahsetmeden olmaz.

Bir film ya da dizi izerken, izlediğinden keyif almanın yanında sanırım en güzel bonus sanırım bu dinlediğimiz soundtrackler. Kesinlikle çok müthiş seçimler yapılmış çok güzel coverlar eklenmiş. Kısacık bir dizi ne kadar dolu olabilirse o kadar doldurmuşlar .

İzlemesi çok kolay, özellikle takılmak iyi vakit geçirmek için kısa bir dizi arayışında iseniz muhakkak öncelikli yer vermenizi tavsiye edebieceğim bir dizi. Dizi bittiğinde aradan zaman geçtiğinde belki aklınızda kalan çok bişey olmaz ama müzikerini dinleyip o müthiş manzaraları düşünerek yüzünüzde bir tebessüm bırakır belki.

 

İyi seyirler J

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir