Evde Diş Beyazlatma Deneyimi

Evde diş beyazlatmanın kolay yolu

Diş beyazlatma kimi zaman ihtiyaç kimi zaman da estetik kaygılarımız ile günümüz şartlarında hepimizi belli zamanlarda düşündüren problemlerdir.

İhtiyaca göre diş taşı temizliği diş hekimleri zaman zaman tavsiye edilse de sonrası bakımı biraz zor olabiliyor. Temizlik sonrası karşılaştığınız o şahane dişlerin özelikle görünümünü korumak her zaman mümkün olmuyor.

Tam olarak bu aşamada tanıştığım Fe Smokers Beyazlatıcı Diş Tozu nu bir arkadaşımın tavsiyesi ile denedim. Kullandığım diş macunu ve ağız bakım sularından yeterli verimi aldığımı düşünmemiştim ve ürünü aşırı uygun fiyatı beni düşündürse de denemekte bir sakınca görmedim.

Ürünün vaad ettikleri şöyle ;

Dişleri temizleyici ve beyazlatıcı doğal içerikli diş pastası dişlere zarar vermeden sigara, çay, kahve gibi sebeplerden oluşan diş üzerindeki lekeleri çıkarır ve temizler. Dişler üzerinde etkili bir beyazlık ve parlaklık sağlar. Diş üzerindeki tartarları ve bakteri artıklarını temizle. Bileşimindeki florid ile diş minelerini kuvvetlendirir.
İçeriğindeki hoş kokulu aromasıyla ağızda uzun süreli etkili hoş bir koku ve ferahlık oluşturur.

Kendi deneyimimi aktarmam gerekirse ; Diş doktorunda yaptırdığım temizleme işleminden yaklaşık 2 ay sonrasında diş aralarımda kahve sigara alışkanlığımın fazla olmasından kaynaklı lekeler oluştu. Doktorumun önerisi ile diş arası temizleme fırçası edindim ve kullanmaya başladım. O nedir diyenler için eczanelerden farklı marka ve çeşitli boyutları ve kalınlıklarını bulabileceğiniz minik fırçalardır. Şöyle,

Kullanım olarak çok rahat bulmadım ve çok düzenli olarak da kullanamadım dolayısıyla.Bu tip problemler yaşayanların deneyebileceği bir ürün ama.Diş macunumu değiştirdim farklı arayışlar içindeyken bu arkadaş ile tanıştım ve yaklaşık bir hafta düzenli kullanım ile güzel bir sonuç aldığımı belirmek isterim. Bu tip bir sorun yaşıyor doktora gitmek istemiyorsanız bir şans verebilirsiniz.

Hakkında yazılan bazı yorumlarda diş minesine zarar verdiği için tercih edilmemesi gerektiği söylenmiş fakat kişisel görüşüm diş doktorunun yaptığı temizlik esnasında da diş minenizin bir miktar zarar gördüğüdür.Tabi ki herhangi bir problem hissettiğinizde öncelikle doktorunuza görünmeniz ilerde yaşayabileceğiniz diğer sorunların önünü kesebilir bu sebeple doktorunuza danışmakta her zaman yarar var.

Kısa vadede fayda getirebilecek bir ürün ama ben sorunumu giderdikten sonra kullanmayı bıraktım.Zira her şeyin fazlası zarar.

İçerik hiç bir sponsorluk bağlantısı olmaksızın tamamen kendi tecrübelerime dayanarak hazırlanmıştır.Bilgilerinize.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir