Girlboss Dizi İncelemesi

 

Dünyanın en sempatik baş rollerinden birini izlediğimiz yine Netflix şahanelerinden Girlboss ı konuşalım hadi. 90 ları özlediyseniz bu dizi tam size göre !

Dizi ya da film izlerken sevdiğim şeylerden biri gerçek hayattan uyarlama olmasıdır.  Sophıa Amoruso’nun aslında dibe vurduğu bir dönemde ebay de vintage kıyafet satarak milyon dolarlık bir moda imparatorluğunun ilk adımlarını atmasını izliyoruz. Kitaptan esinlenilerek hayata geçirilen dizi ortalama yarım saatlik 13 bölümden oluşuyor.

Dizide neler görüyoruz aslında diye sorarsanız;

Ne yapacağına karar verememiş bu hayatta tam olarak ne istediğini bilemeyen herkesin kendinden bir şeyler görebileceği 27 yaşında bir genç kız , onu her zaman motive eden karşısında değil yanında duran en yakın arkadaşı ve onun da başrolle beraber iniş çıkışları, 90 arın tatlılığı , ilham bulma çabaları çok çalışmak vs diye listeyi uzatabiliriz.

Dizi herkesin hayatına dokunan inişleri çıkışları olan aradıklarını bullmaya çaışanara illham olabilecek nitelikte. İlk sezonun sonuna baktığımızda o da çabalayan her genç kız gibi kalbi kırılan ama yola çıktığı ilk zamanlara göre daha sakinleşmiş  olduğunu görüyoruz ve çabaları sonuç verdikçe bizer de onunla birlikte seviniyoruz.

Sizi bilmem ama bana bir şeyler katan ve ilham veren şeyleri izlemeye bayılıyorum. Bu sebeple de 2. sezonun merakla beklediğim bir dizi oldu.

Sizlere de iyi seyirler dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir