İngilizce Konuşmak İstiyor Ama Konuşamıyor Musunuz ?

Onca kursa gittin evde kendin çalıştın özel ders aldın öğrendin belki ama pratiğe ihtiyacın var. Bir sürü uygulama indirdin yakınlarınla pratik yapmayı denedin vs. Olmadı mı ? Belki de oldu .

Öncelikle aynı süreçlerden benim de geçtiğimi süreçlerin doğru olduğunu temelde ingilizce öğrenmenin kişinin kendi çabası ile ilgili olduğuna inananlardanım .

Lise üniversite özel dersler kurslar… Bunların hepsini bende denedim evet doğru öncelikle oturtmamız gereken bilgiler var ve bunun için oturup çalışmamız gerekiyor.

Peki bunların hepsini yaptım ama hala öğrenemedim hala konuşamıyorum diyenleriniz için de şunu diyebilirim; Kesinikle eksiklerin var bu grameriniz de olabilir ya da pratiğimizde olabilir.

 

Her şeyi yaptınız ama konuşamıyorsanız kesinlikle pratikle ilgili sorununuz var bunu da halletmenin bir kaç yolu var ki bunlar ;

Ayna karşısında belli diyalogları kendiniz çalışmak .

Bu konuda iyi olduğu düşündüğünüz birini esir almak.

Metropol de yaşıyorsanız her gördüğünüz turistle muhabbete dalmak .

İmkanınız varsa muhakkak yurt dışına gitmek ki bu en hızlı yöntemdir .

Dizi izleyin film izleyin bunlar dublajsız olsun falan bunları hiç söylemiyorum bile.

 

 

Dil öğrenme sırasında en buyuk yaşanan sıkıntı kişinin utanması hata yapacağını düşünmesidir . Bu konuda rahat olmak gerek. Etrafınızda sürekli sizi düzeltmeye çalışan insanları da dikkate almayın. Bu konuya ayrıca garezim olduğu için ayrı bir yazım bulunuyor şuradan bakabilirsiniz …………

 

Konuşmaya başlayabilmeniz için kendi sesinize farklı bir dide duymaya alışmanız gerekiyor .Bunu atlattığınız zaman inanın gerisi gelecektir .İlerletmek için yine gramer kelime geliştirme çalışmalarına zamanla devam edebilirsiniz. Önemli olan başlayabilmeniz ve buna korunabilmenizdir . Cesaret gösterin devamı gelecektir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir