Siber Zorba Olma!

Siber Zorba Olma! #farkinavar hareketi insanların bu konuda farkındalığını arttırmak için başlattığı, sosyal mecralarda sözlü tacizlerin hızla arttığı bu günlerde zorunlu ihtiyaç halini alan bir kampanya.

Sosyal medya kullanımı annelere dedelere dahi ulaşmıştı fakat gel gelelim yeni neslin bile sosyal medyanın nasıl kullanılacağıyla ilgili ya da nasıl kullanılmayacağı ile ilgili fikri olmadığına.

Ne cüret bilmiyorum tanımadıkları, sadece ekrandan gördükleri birine sosyal medya kullandıkları için onunla iletişime geçmek bir tarafa ama kişinin paylaşımlarının altına kırıcı argo asla iyi niyet dahilinde olamayacak şeyleri yazabilmek .

Şimdi öncelikle bir sorarlar sen kimsin de bunları söyleyebiliyorsun diye. İkincisi bu kadar haz almadığın kişileri takip etmek zorunda değilsin. Ama ben illa takip edeceğim  gıybet yapacağım diyorsan yorum yapmak zorunda değilsin. Çünkü sadece oraya yazdığına kalırsın tabi ki seni dikkate alacak hiç kimse olmaz. En fazla yapabileceğin sinir bozmak olabilir ki böyle bir şeyden beslenen biriysen kendinle ilgili gerçekten endişe etmen gereken şeyler var dostum.

Ayrıca yıl 2017 olmuş hak var hukuk var dijital ortamlarda geçen diyalogları içeren dava konularını incelemeni tavsiye ederim. Orada yazdığın 2 cümle ile mastürbasyon yaparken sonrasında bir dünya mahkemelerle uğraşma ihtimalini de düşünmelisin .

Ama konu aslında şu ki ne gerek var bu tip yorumlara? Gerçekten söylemeden duramaz mısın? Oraya yazdıklarını? Gerçekten kalbin bu kadar kötü ve bu kadar kaba bir birey misin? Ve son soru gerçekten bu kadar işsiz misin ki kötü kalbini herkese göstermek isteyesin ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir