Modern Zamanların Sex and the City’si ; Girls

Lena Dunham ın yazdığı, başrolünü üstlendiği bazen yönettiği modern zaman Sex and the City si diyebileceğimiz , aşk ,sevgililer , eski sevgililer , arkadaşlıklar ,New York hayalleri sonrasında gerçeğe dönüşmesi gibi konuları işleyen 6 sezonluk zaman zaman onlarla üzülüp çoğunlukla çok güleceğiniz türden bir dizi.

Lana Dunham’ın kilo problemi olmasına rağmen rahatlığı öz güveni izleyenlerde güzellik algısının dış görünüşle ilgili olmadığına dair algı değişimi yaratabilir. Ki bu da günümüzde sıkça konuşulan güzellik algılarını yıkmak adına çok faydalı bir girişimdir.

Dizi de karakterler o kadar güzel işleniyor ki sizin de aralarında olma isteği duyacağınız sahneler muhakkak olacaktır. Karakterlerin hayatlarındaki inişler çıkışlar çözümleri bazen de çözümsüzlüklerinde kendinizde çok şey bulacağınıza eminim.

Bu dizide sevdiğim şey sanırım karakterleri bir idol bir örnek olarak gösterme çabasında olmamaları. Aynı günlük hayatlarımızdaki gibi. Bazen işer yolunda gitmiyor yanlışlar yapılıyor yapılmaması gerekenler başına iş açacağını bildiğin halde yaptıkların sonucunda çatışmalar kavgalar… Ama sonuç olarak yargılama yok Hepimizin hayatında olduğu gibi bazı yanlışlar birden çok kez yapılabilir ama önemli olanın yanımızdaki insanların yargılamaktan ziyade buna bir çözüm arayışı içinde olmalarıdır. Dizi beni tam olarak bu noktada yakaladı.

6 Sezonun bir solukta izlenebileceği hiç yormayan iyi vakit geçirmek isteyenler için pişman olmayacakları bir seçim olacaktır.

Keyifli seyirler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir