Yapması Keyif Veren 7 Şey

  1. Çiçek yetiştirin: Kadın ve ya erkek gözetmeksizin tercih edilebilecek en güzel zevklerden. Balkonunuzu varsa eğer bahçenizi botanik bahçesine dönüştürebilirsiniz ve inanın bakımı zor değil Sadece istemek önemli . Bir canlıya karşı sorumluluk amanın da en basit yoludur diye düşünüyorum .Onların gelişimini izlemenin verdiği zevkin paha biçilemez olduğunu göreceksiniz. Ayrıca o kadar çok alternatif var ki tercih edebileceğiniz bu bir gül ağacı da olabilir bir bonzai ağacı olabilir. Bu alternatifi değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ederim.
  2. Sigara içiyorsanız aromalı olanlardan tütün ürünlerinde damak zevkinize göre alternatiflere yönelip kendinize arada sırada jest yapabilirsiniz.
  3. Çay kahve seviyorsanız bununla ilgili standart markalardan ziyade diğer alternatiflere yönelip evinizde damak zevkinize göre seçimler yapabilir bir frenchpress veya ortalama bir kahve makinesi  ile bu keyfinizi evde de sürdürebilirsiniz.
  4. Tütsü ya da mum : Kendi zevkinize göre aynı zamanda görselleştirebileceğiniz de bir zevk. Güzel kokulara kimse karşı koyamaz . zevkinize göre bir kaç alternatif denedikten sonra tarzınızı bulacağınıza eminim .
  5. Tatlı yapmak : Mutfağa çok giren biri olmanıza gerek yok . İnternette sevdiğiniz bir tatlının bu bir browni olabilir bir sufle olabilir tamamen zevkinize kalmış , tarifini alıp keyifli olduğunuz, o gün iyi hissettiğiniz ya da sevdiğiniz birine jest olarak size özel, demek istediğim spesiyal olacak türde bir tatlı ile gününüze bir tat katabilirsiniz.
  6. Hayvan sahiplenmek : bu sanırım listenin en güzeli olurdu imkanı olan herkesin bir hayvan sahiplenip hayatına katması . Şartlar her zaman imkan vermiyor farkındayım ama bakabileceğine inanan imkanı olan ve özelikle benim fikrime göre yalnız yaşayanların şiddetle düşünmesi gereken bir alternatif.
  7. Etamin –Kanaviçe : Bunu bir çeşit meditasyon olarak da görebilirsiniz . Yeterli sabra sahip insanların çok düşük maliyetlerle çok yaratıcı ürünler ortaya koyabileceği hatta bunları satıp para kazanabileceği bir alternatif .Bunu gün içinde kendinize ayırdığınız bir bölüm olarak görüp üzerinde çalışıp geliştirebilirsiniz.

Benim özel zevklerimi sorarsanız aslında yukarıda sıralananların hemen hepsini içeriyor, Kendi zevklerimi sizinle paylaştım ki belki arayışta olan birileri varsa faydası olsun. Sizlerin de önerileri olursa aşağıya yorum bıraakırsanız gerçekten çok sevinirim .

Keyifli günler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir