Toplum İçinde Nasıl Oturacağımızı Öğrenelim

çok yakın zamanda 2018 yılına gireceğiz fakat bazı alışkanlıklarımız var ki bunlar orta çağ hatta belki yontma çağ devrine ait olabilir ama asla değiştirmeye niyetimiz yok gibi.

Arkadaşlar bu sözüm otobüste metroda herhangi bir toplu taşıma aracında yayılarak oturan herkese geliyor. Yapma! Arkadaşım yapma . Hiç hakkın yok yanında oturanları rahatsız etmeye. Sen daha rahat oturup da rahat edeceksin diye başkasını rahatsız etmeye hiç hakkın yok .

Öyle ki aslında bu sorunu sadece biz yaşamıyoruz.İspanya da yapılan kampanyalar sonucunda otobüs ve metrolara gerekli reklam ve uyarı levhaları yerleştirilmiş

Yıl 2017 uzaya seferler düzenleme üzerine girişimlerin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. İnan biz de memnun değiliz bunların konuşulmasından fakat bunları düzeltmek zorundayız. Muhtemelen sen değil de o bir arkadaşın yapıyordur bunu sen yapmazsın bilirim. Uyar o arkadaşını çünkü rahatsızlık verdiğinin farkında değil bir farkına varsa belki yapmaz zaten.

Ha diyebilirsin ki sen neden söylemiyorsun madem o kadar rahatsızsın. Şu cevabı vermek isterim Sen hiç haber izlemiyorsun sanırım .Her gün kafası atan onu kesiyor bunu yaralıyor diğerini bıçaklıyor .Biz de bazı şeylere sesimizi çıkarsak da korkar olduk .Deli mi karşımızdaki manyak mı söylediğini dikkate alıp da toparlanır mı ağzımın ortasına bi tane çakar ı korkusuyla kimseye bir şey söyleyemez olduk .Bunun için de ayrıca tebrik ederim . Bu da ayrıca bir başarı hikayesidir modern kadının zorbalar karşısında korkudan bir şey söyleyememesi. Bunun üzerine de sayfalarca yazı yazabilirim ama şu sözü hatırlatmak yeterlidir sanırım.

‘Cahille tartışmaya girmeyin zira ben hiç kazanamadım’

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir