Youtube Kanalı Tavsiyesi ‘ERKEK KANALI’

 

Hepimiz Youtube da video izlemeye bayılıyoruz bu bir gerçek. Ama neler izliyoruz bu konuda bir kaç söyleyeceğim var.

Bu işi iyi yapanların az çoğunluk olmasına rağmen kendisini fark ettiren ve verdikleri bilgiler ile aralarından sıyrılmayı başaranlar var olmasına var.

Özelikle bir  bayan olaral makyaj videolarına ithafen şunları söyleyebilirim;  bu konuda bilen ve bilmeyen insanların ürün incelemesi yapıp uzman kesimesi, çok fazla bilgi kirliliği yaratması beni çok rahatsız ediyor ve bu youtuber arkadaşların lansmandan lansmana koşup bu sırada sosyalleşip çok yoğun izlenimi vermeleri,bunları sürekli vlog ve storylerle gözümüze sokmaları çok irite edici bence.

Seyirci gözü ile şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki benim gözümde bir çoğu beleşçiden öte değil. İşi hakkıyla yapanları tenzih ederim tabi ki bu bir sektör ve para kazanmak isteğinde olmaları çok normal ama her gün başka marka ile anlaşıp o markaların ürünlerini övmeleri hiç samimi gelmiyor. Ürün tanıtımı tabi ki yapsınar ama insanları salak yerine koymadan ve bu tüketim algısını geliştirmek yerine bunu kontrollü nasıl kullanılacağı üzerine çalışma yapsalar çok daha başarılı olurlar.

Bir çok youtuberın izeyici kitlesi ergenlerden oluşuyor. Onlara vermeleri gereken bakımlı olup güzelleşirken bu hayatta bir amaçları olması ve bu amaçlar için yol gösterici olabilecekleri izlenimi bırakmak olmalı gibi geliyor bana. Diğer türlü her hafta indirime giren drug store ürünlerini konuşarak bunları nasıl tüketmek gerektiği ile ilgili onların fikirleri çok önemli değil zira bütçesi , merakı olan gidip araştırıp bu bilgilere rahatlıkla ulaşabilir.

İnsanlara verdiğimiz tavsiyelerin bir değeri olmalı ,bize sadece tüketmeyi öğreten bu insanların bu kadar izlenmesi bir şekilde tehlikeli çünkü yaşça küçük olanların algısı çok farklı, onlara sadece iyi görünerek bu hayatta var olamayacaklarını bir şekilde anlatmak zorundayız ve bu tüketim algısının önüne geçip nasıl üretime geçeceğimizi anlatmak zorundayız. Bu belli yaştaki herkesin sorumluluğu olmalı ki sonrasında toplu taşımada avm de gördüğümüz ergenlere kafamızı çevirip de yeni nesil ne biçim deme hakkımız olamaz. Tek başımıza bir etki yaratamayız belki ama algımız değişirse kalabalıklarımızla bir çok şeyi değiştirebiliriz.

Bugün önereceğim youtube kanalı öncelikle ergenlik döneminde olan ama her yaşa hitap eden özellikle erkek kardeşlerimizin izlemesini önerdiğim ‘ERKEK KANALI’. İçeriklerinde bir çok önemli noktaya değinmeye çalışan güzel bir ekibin oluşumu. Hepsi kendi alanında başarı 4 adamın bir araya gelerek temelde makul bir erkeğin nasıl olması üzerine muhabbetlerin geliştiği Can Çelikay’ın güzel sunumu ile eğlenceli bir kanal. Buradan ekip üyelerine selam olsun çabalarını her zaman takdir ediyorum.

İyi seyirler

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir