Zeytinli Rock Festivali 2016

 

Festival yoksunu ülkemizde tutunabildigimiz tek festival Zeytinli Rock Festivali gerçeğini konuşalım.

Gider miydik gitmez miydik, yol uzun -çadırda mi kalacağız 5 gün rezil oluruz abi vs derken aslında bahaneleri bir kenara bırakmayı başarabilsek ne kadar da istekli olduğumuzu hatırlıyorum. Önceki yıl gidenlerin paylaşımlarını iç geçirerek izlemektense yola çıksak gerisinin geleceğine kendimizi ikna ettik ve planlar programlar öyle mi yapsak böyle mi yapsaklar bitti. sonunda akcaydaydik.

Öncelikle sunu söylemek gerekiyor ki verdiğimiz kararların bir çoğundan caydık plan  program pek olmuyormuş öyle. Zaten yola çıkmayı düşündüğümüz kisi sayısı en baştakinden baya farkı olunca anladık bizde oluyor öyle 🙂

Bu arada Ayvalık Akçay daha önce gittiğim hatta favori tatil yerlerimde ilk 3tedir.  Bu da benim için olayın farklı güzel bir tarafı.

12 saatlik yolculuğumuzun ardından Salı günü sabahında oradaydık fakat maalesef aşırı yorgunduk . daha öncesinde rezervasyon yaptırdığımız butik tatlı minnoş otelimize yerleştik ve hemen biraz uyuduk. Otelimizden cıkıp yolun karşısına geçtiğimizde direkt plaja ulaşabiliyorduk bu da çok tatlı bir ayrıntı.

Şimdi festival fikri şahane falan ama beyaz yakalıyız ne de olsa biraz dinlenme deniz güneş… Bunların hepsine sahip olmakta ayrıca güzeldi.

Biz araçla gittik ve çok da iyi yaptığımızı düşünüyorum çünkü genel olarak festivali şu şekilde geçirdik ; sabah kahvaltı vs. öğlen denize gidip şahane denizin tadını çıkardık akşamüzeri de hem yemek yemek için hem de etrafta gezinmek için Sarıkız dedikleri çarşısında vakit geçirdik. Konser vakti yaklaştığında da konser alanina geçtik . Fakat burda şundan bahsetmeden geçmek istemem. Araçla gittiğinizde ciddi park sıkıntısı yaşamak mümkün kilometrelerce geride park ettiğimiz zamanları biliyorum.

Festival alanı şahane. acayip şenlikli bir ortam daha kapıdan girdiğinizde size karşılıyor zaten. Herkes kendi halinde bir eğlencenin peşinde herkes tatil konser kafasıyla gelmiş zaten kimse kimseye karışmıyor.

Konserler hakkında hiçbir şey söyleyemem zira taş olurum. Gerçekten Türkçe müzik olarak her kimi dinliyorsam orada görme şansım oldu , Şebo’nun  Athena’yı Harun Tekin’I sahneye alması Fatma Turgut’un bütün konser boyunca ona vokal yapması ve bizi orada sabahlatması artı olarak eski şarkısında hep dönen o tatlı video nun dönmesi en çok aklımda kalanlar.

Umut Kuzey’in organizatör olarak kendine torpil yapıp Cumartesi günü güzel konserlerin arasına kendi konserini koyması ve sahnesinin kötü olması da ayrı aklımda kalan bir konu . Sen organizasyon yap kanka olmuyor söyleyemiyorsun demek istedik hepimiz.

Tuvaletler konusuna değinmeden olmaz. O dillere destan kötü tuvaletler mevzunu çok iyi anladık.

Hastalık kapmadan döndüğümüze sevindik gerçekten.

Yeme içme olayı yeterliydi sanırım benim bir şey söylemem zor çünkü otelde kaldık ve kahvaltıyı orada halledip akşamüzeri de Sarıkız da bir şeyler yedik hep. Her yerde ayvalık tostu var zaten çok alternatifli bir yer değil . festival alanında da bir çok stant vardı .

Biz Cumartesi sabahı Ayvalık’a geçme kararı verdik. En merak ettiklerimizi dinlemiştik ne de olsa 😉

1 gece 2 gün  de Ayvalık’ta kalıp oradan evimize döndük.Yazının başında da dediğim gibi burası benim favori tatil lokasyonum zaten. Gelmişken uğramadan dönmeyi düşünemezdim . Akçay ile yakın olduğu için öğlen oradaydık. Ayvalık merkez de biraz dolaşıp Cunda ya geçtik.Rakı kokuları burnumuza gelmeye başladığında akşam yemeğini burada yemeye karar verdik.

Ertesi günü de Ayvalık’ın tatlılar tatlısı sahilinde sokak aralarında geçirdikten sonra eve dönme vakti de gelmişti.

Gidecek olanlara tavsiye olarak imkanları varsa otelde kalmalarını söyleyebilirim , hava çok sıcak ciddi tuvalet ve duş sıkıntısı oluyor .Zaten 3. günde denizden tuvalet kokusu geliyordu öyle söyleyeyim:/

Biz genel olarak açılır sandalyelerimizi sahnenin biraz gerisine kurup oradan dinledik konserleri. Oralarda da ortamlar çok şahaneydi. Biralar için termal çanta vermişlerdi  6 tane alıp içine attık ve oturduğumuz yerden tadını çıkarttık. Özellikle beklediğimiz konserler için ki bunlar genelde gecenin son konserleri oluyordu toparlanıp ön taraflara gidip orada dinledik bence gayette güzel oldu.

 

Gitmeyi düşünenler için ufak taktikler vermek gerekirse :

En başta eğer gidip gitmemekte kararsızsanız muhakkak gidin ülkemizde her gün bir festival olmuyor. Bu tip organizasyonlara katılım önemli.

Çadırla gidecek olanlar için koşullar zorlu sıcak tuvalet banyo sıkıntısı evet var. Ama bunları çok takmadan alacağınız keyfe odaklanın.

Katlanır sandalyeler en iyi arkadaşımız yanınızdan ayırmayın gerçekten çok yorulacağınız zamanlar olacak.

Akşamları serin oluyor muhakkak uzun kollu kıyafetler bulundurun.

Festivale gelen insanların yaş ortalaması yok ama herkes kendi halinde güzel dostluklar kurmaya bakın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir